پیام کتبی روحانی تسلیم مورالس شد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «مرتضی سرمدی» قائم مقام وزارت امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور ایران دیروز دوشنبه (چهارم تیرماه) به وقت محلی با «اوو مورالس آیما» رئیس جمهور دولت چندملیتی بولیوی، دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در این دیدار، سرمدی ضمن تسلیم پیام کتبی رئیس جمهوری کشورمان در خصوص خروج غیرقانونی آمریکا از برجام به رئیس جمهور بولیوی، از مواضع شجاعانه مورالس در قبال خروج آمریکا از این توافق قدردانی کرد.

وی با اشاره به بین‌المللی بودن توافق هسته‌ای، بر لزوم مقابله جامعه جهانی با سیاست یکجانبه گرایی آمریکا تأکید و ادامه همزمان برجام و تحریم‌ها را غیرممکن خواند.

 

 

 
قائم مقام وزارت امور خارجه کشورمان با برشمردن بهانه‌های اصلی ترامپ برای خروج از برجام، نقض توافقات چندجانبه و بین‌المللی را بدعتی خطرناک در نظام بین الملل و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی برشمرد و اقدام قاطع کشورهای جهان برای به شکست کشاندن این سیاست مخرب را یک ضرورت خواند.
 
در این دیدار، رئیس جمهور بولیوی نیز با بیان اینکه دارای دیدگاه‌ها و مواضع مشترکی با رئیس جمهوری اسلامی ایران است، از مبارزه کشورمان با سلطه طلبی آمریکا تمجید و بر حمایت بولیوی از جمهوری اسلامی ایران در موضوعات سیاسی و بین المللی تأکید کرد و افزود: همانطور که آمریکا متحدانی دارد، کشورهای مخالف سلطه گرایی نیز می‌بایست ارتباطات و پیوندهای خود را داشته باشند.
 
در این دیدار طرفین در باره راه‌های گسترش و تقویت روابط دوجانبه نیز گفت‌وگو کردند.

رئیس جمهور بولیوی خواستار افزایش رفت و آمدهای مسئولان دو کشور به منظور گسترش همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *