نماینده جدید ایران در آژانس اعتبارنامه خود را تقدیم آمانو کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم جدید جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، بعدازظهر امروز (دوشنبه) در ملاقات با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، اعتبارنامه خود را تقدیم وی کرد.

در این ملاقات، نماینده دائم جدید کشورمان در آژانس ضمن اشاره به روابط و همکاری های خوب و مناسب بین جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر ضرورت توسعه و تقویت همکاری های فنی در جهت استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در زمینه های مختلف تاکید کرد. 

نماینده دائم کشورمان همچنین با اشاره به موضوعات ایمنی، امنیت، پادمان هسته ای و همکاریهای فنی، خواستار پرداختن متوازن به موضوعات مختلف دستورکار از سوی آژانس شد. 

وی همچنین ضمن اشاره به پایبندی کشورمان به اجرای برجام که برای یازدهمین بار متوالی از سوی آژانس مورد تایید قرار گرفته است، بر اهمیت نقش مستقل، حرفه ای و بیطرفانه آژانس تاکید کرد. 

غریب آبادی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام بعنوان نقض آشکار حقوق بین الملل و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، خاطرنشان کرد: برجام مسیری یک طرفه نیست و برای ادامه حیات آن، طرف های مقابل می بایست به تعهدات خود عمل کرده و ایران نیز از منافع برجام بهره مند شود.

آمانو نیز در این ملاقات ضمن خوش آمدگویی و ابراز خرسندی از انتصاب غریب آبادی بعنوان نماینده دائم جدید کشورمان در آژانس، گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای مهم آژانس است و طی چند سال گذشته روند همکاری ها بین ایران و آژانس همواره تقویت شده است. 

وی همچنین تاکید کرد: آژانس بعنوان یک نهاد فنی و تخصصی همواره تلاش کرده است تا نقش خود را بصورتی عینی، بیطرفانه و حرفه ای به انجام برساند. 

آمانو در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای تعامل مثبت و مستمر با نماینده دائم کشورمان در آژانس، برای وی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *