ظریف: دنبال وعده‌های مبهم نیستیم و از اعضای برجام، انتظار تعهدات قابل اجرا داریم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزیر خارجه ایران که برای نشست اعضای باقی مانده در توافق هسته‌ای برجام به وین رفته، درباره نشست روز جمعه خود با همتایانش اظهارنظر کرد.

قرار است امروز جمعه در وین نشست ایران، اتحادیه اروپا، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه و آلمان در سطح وزرای خارجه به منظور بررسی شرایط توافق هسته‌ای برجام بعد از خروج آمریکا از این توافق برگزار شود.

وزیر خارجه ایران در توئیتر خود درباره این نشست نوشت: «وظیفه من کاملا روشن است: ایجاد راه‌حل‌های عملی. از اتحادیه اروپا/ و همتایانم در سه کشور اروپایی به اضافه دو کشور (روسیه و چین) انتظار دارم که تعهدات قابل اجرا و مشخصی ارائه دهند و قول‌های مبهم و طولانی مدت ندهند».

آقای ظریف افزود: «اشتباه نکنید: تحریم‌ها و پایبندی به برجام با هم قابل جمع نیستند».

این اظهارنظر در حالی صورت گرفته که رئیس جمهور ایران در تماس تلفنی با صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهور فرانسه درباره بسته پیشنهادی اروپایی‌ها صحبت کرد. 

حسن روحانی بسته پیشنهادی اروپا به ایران درباره ادامه همکاری‌ها در برجام را مأیوس کننده دانست و تأکید کرد: اگر اجلاس وزرای کشورهای اروپایی در وین، برای ترغیب ایران به همکاری و فعالیت مشترک امیدوارکننده باشد، همکاری را با اروپا ادامه خواهیم داد (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *