عدم نگرانی «هواوی» از هدف قرار گرفتن با تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کره‌شمالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کمپانی «هواوی» بزرگترین تولید کننده تجهیزات ارتباطی و مخابراتی جهان اعلام کرد که تصور نمی‌کند هدف تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کره‌شمالی قرار گیرد.

«کِن هو» یکی از اعضای هیأت مدیره کمپانی هواوی درباره عدم نگرانی از اقدامات تنبیهی آمریکا، به نشریه فرانسوی «دو میناش» گفت: «تصور آن سخت است. ده سال قبل ما سیستمی را اجرا کردیم تا صادرات خود را کنترل کنیم… سیاست ما اجرای کامل قوانین اروپا،‌ سازمان ملل و آمریکا است».

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی در پاسخ به اینکه آیا کمپانی هواویی بدون تراشه‌های الکترونیک ساخت آمریکا می‌تواند به حیات خود ادامه دهد، افزود: «زنجیره لوجستیکی ما بین‌المللی است. ما باید آزاد باشیم و بتوانیم بهترین فناوری و بهترین محصولات را انتخاب کنیم. ما امسال به خرید تراشه‌های آمریکایی ادامه می‌دهیم».

شرکت هواویی، که بزرگترین تولید کننده تلفن‌های همراه در جهان نیز هست، در صورت هدف قرار گرفتن با تحریم‌های آمریکا به خاطر تجارت با ایران و کره شمالی، از خرید قطعات و تراشه‌های ساخت آمریکا مورد نیاز برای ساخت تجهیزات الکترونیک، محروم خواهد شد.

پیشتر قانونگذاران آمریکایی با تهدید امنیتی خواندن شرکت هواویی، از شرکت گوگل خواسته بودند تا در همکاری با این کمپانی بزرگ تجدید نظر کند.

ماه گذشته، شرکت «زِد.تی.ای» دیگر کمپانی بزرگ تولید کننده تجهیزات ارتباط جمعی در چین، به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کره شمالی، به پرداخت ۱٫۴ میلیارد دلار جریمه محکوم شده بود.

انتهای پیام/ق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *