وزیر خارجه آمریکا: باید به ایران فشار بیاوریم

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در یک نشست ضد ایرانی خواستار اعمال فشار بر ایران شد. 

او که در نشست گروه ضد ایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» صحبت می‌کرد گفت کشورها باید به ایران فشار بیاورند تا این کشور همانند کشور نرمال (بهنجار) رفتار کند. 

وی گفت از شنیدن این خبر که گروه ۱+۴ قصد ایجاد ساز و کارهایی خاص برای حفظ کانال مالی با ایران جهت حفظ برجام دارند، «مأیوس و برآشفته» شده است.

او در عین حال از تصمیم فرانسه برای هشدار به دیپلمات‌هایش درباره سفر به ایران استقبال کرد و گفت امیدوار است سایر کشورهای اروپایی هم اقدامات مشابهی انجام دهند. پامپئو از جامعه جهانی خواست برای مقابله با ایران به آمریکا بپیوندند.

وزیر خارجه آمریکا در حالی که قبلاً مدعی شده ایران سرمایه‌هایش را برای کشورهای دیگر صرف می‌کند این بار از ناکافی بودن کمک‌های ایران به فلسطین گفت و مدعی شد کمک‌های آمریکا به فلسطینی‌ها چند برابر کمک ایران است. 

مایک پامپئو در ادامه گفت بعد از اجرای برجام، آزمایش‌های موشکی ایران قطع نشد و ایران در حال حاضر دارنده بزرگترین نیروی موشکی در منطقه است. پامپئو مدعی شد این آزمایش‌ها، نقض قطعنامه‌های سازمان ملل به شمار می‌رود. 

 

انتهای پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *