بیانیه اتحادیه اروپا درباره نشست روز گذشته با مقامات ایرانی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اتحادیه اروپا در زمینه نشست روز گذشته با مقامات ایرانی، بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: « روز ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ ، چهارمین نشست در سطح عالی  مذاکرات سیاسی میان اتحادیه اروپا و ایران در بروکسل  برگذار شد. این نشست، بخشی از تبادل‌نظرهای متداول میان اتحادیه اروپا و ایران بود.  دستور جلسه متمرکز بر مسایلی مانند بازرگانی، انرژی، حمل و نقل، محیط‌زیست، مهاجرت، کمک‌های انسانی، سیاست‌های مربوط به (مبارزه با) موادمخدر، آموزش، فرهنگ، تحقیق، مبارزه با تروریسم و مسایلی منطقه به ویژه سوریه، عراق، یمن، لبنان و افغانستان بود.

از اتحادیه اروپا، «هلگا ماریا اشمید» معاون آمریکایی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نماینده ایرانی هم «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران  حضور داشتند. کمیسیون اروپا و «استاوروس لامبریندیس»  نماینده ویژه اتحادیه اروپا در زمینه حقوق‌بشر به همراه «کیلس دیکرچف» هماهنگ‌کننده مبارزه با تروریسم در سطح مذاکرات عالی حضور داشتند.

به موازات آن، مذاکرات در زمینه حقوق‌بشر هم به عنوان بخش کامل مذاکرات سیاسی  ایران و ادامه تبادل‌نظر متداول که نوامبر و فوریه سال ۲۰۱۶ صورت گرفت، برگزار شد. طرف ایرانی برای این مذاکرات هم خانم «پروانه سلحشوری» عضو مجلس ایران و رئیس فراکسیون زنان و آقای «عبدالرضا مصری»‌ نماینده مجلس ایران بودند.

اشمید همچنین در سومین سمینار ارشد در زمینه همکاری هسته‌ای روزهای ۲۶ و ۲۷ نوامبر در بروکسل هم شرکت می‌کند که متمرکز بر ابعاد همکاری غیرنظامی هسته‌ای در راستای پیوست سوم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است. کشورهای اروپایی از اجرای کامل این توافق به طور کامل حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *