تاکید موگرینی بر حفظ برجام در دیدار با ظریف در ژنو

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست امنیتی افغانستان در ژنو با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار و رایزنی کرد.

براساس گزارش طرف اروپایی، موگرینی در این دیدار بار دیگر بر عزم اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای و اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی ۱۳ بار اجرای تعهدات ایران در چارچوب این توافق را مورد تایید قرار داده است، تاکید کرد.

براساس گزارش سایت دفتر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، وی بر ضرورت حفظ توافق هسته ای به عنوان یک اصل کلیدی برای مهندسی منع گسترش تسلیحات هسته ای و همچنین امنیت جهانی و منطقه ای تاکید کرده است. 

موگرینی همچنین خواستار اجرای کامل و موثر این توافق از سوی همه طرفها و استفاده از منافع اقتصادی مرتبط با آن شده است. 

این گزارش با اشاره به چهار دور مذاکرات سطح بالا میان مقامات دو طرف در هفته جاری نوشت که ظریف و موگرینی همکاریهای دوجانبه در حوزه های مختلف میان ایران و اتحادیه اروپا را بازنگری کردند.

ظریف و موگرینی در این دیدار درباره مسائل مهم منطقه ای از جمله بحران در سوریه و یمن رایزنی کردند که در آن موگرینی به ضرورت حل و فصل این بحرانها از طریق روشهای مسالمت آمیز و دیپلماسی و نیاز به توجه به این قضیه از سوی بازیگران کلیدی در این بحرانها اشاره کرده است. 

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *